4 serwisy z darmową grafiką do stron www
09 paź 2014

4 serwisy z darmową grafiką do stron www

09 paź 2014

1. Unsplash

Co 10 dni 10 nowych fotek w wysokiej rozdzielczości. Co ważne wszystkie na licencji CC0, co oznacza, że można z nimi robić wszystko. Kilka z tych zdjęć znajdziesz wykorzystanych na mojej – strony www Włocławek. Niestety, nie ma tu żadnej wyszukiwarki, kategorii ani tagów, więc szukanie szukanie czegoś konkretnego można sobie darować. Jedyne co można zrobić, to przełączyć widok na siatkę i scrollować galerię w dół, aż nam się nie znudzi i brać wszystko, co może się przydać w przyszłości.

https://unsplash.com/

2. Little Visuals

Jak wyżej, tyle że 7 zdjęć co 7 dni – ot cała różnica. Wszystkie w równie wysokiej rozdzielczości oraz na licencji CC0. Nic tylko brać! Tu jednak także nie ma wyszukiwarki, ani kategorii – są jedynie tagi (po dwa na zdjęcie), które jednak wiele nie pomagają. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość, przeglądać i ściągać wszystko, co się spodoba (a będzie tego dużo!).

http://littlevisuals.co/

3. Good Free photos

Wszystkie zdjęcia dostępne w tym serwisie wykonane są przez jednego autora, który zdecydował się podzielić z nimi ze światem. W przeciwieństwie do powyższych, tutaj znajdziesz zarówno wyszukiwarkę jak i podział na kategorie. Licencja Creative Commons (Public Domain), co oznacza, że można je wykorzystywać dowolnie i dobrze byłoby umieścić dane o autorze (nie ma wymogu), co generalnie nie jest problemem w przypadku strony www (można takie dane umieścić np. w tagu alt). Wydaje mi się jednak, że zdjęcia w tym serwisie, choć dosyć zróżnicowane, są jakieś takie mało… artystyczne. Ale na pewno jest sporo przydatnych.

http://www.goodfreephotos.com/

4. Pixabay

Ten serwis różni się od powyższych przede wszystkim dwiema rzeczami:

  1. Wyświetla linki sponsorowane do płatnych grafik
  2. Wyszukuje także grafiki wektorowe.

Wszystkie darmowe zdjęcia i obrazki są na licencji CC0, a ich ściągnięcie kosztuje tylko tyle ile wpisanie kodu captcha (dla obrazów rastrowych) lub rejestrację w serwisie (dla wektorów).

http://pixabay.com/

Zostaw komentarz
Więcej wpisów
Komentarze
Komentarz