(Prawie) gotowa!
16 wrz 2014

(Prawie) gotowa!

16 wrz 2014

Udało się właściwie szybciej, niż w 14 dni roboczych. Wszystko działa już na tyle dobrze i jest wypełnione treścią do tego stopnia, że można nie nazywać już tego miejsca „stroną w budowie”.

Sukcesy

Udało się spełnić wszystkie początkowe założenia, a nawet dołożyć kilka fajnych elementów. Doszedł między innymi slajder (pokaz slajdów z efektami) opisujący wykorzystywane przeze mnie aspekty projektowania i tworzenia stron. Wykorzystałem do jego budowy plugin o nazwie LayerSlider. Świetna rzecz – masa możliwości, a przy tym spora wydajność.

Poza tym strona jest w pełni responsywna i (wydaje mi się) dobrze zoptymalizowana. No i wygląda dokładnie tak, jak chciałem. A chyba nawet lepiej.

Pozycja na moją priorytetową frazę kluczową strony www włocławek znów troszkę skoczyła, z 27 na 21. Druga strona wyników zbliża się wielkimi krokami.

Update, 1.10.2014: jest 14 pozycja i to tylko dzięki optymalizacji, bez żadnych linków przychodzących.

Ofiary (nie w ludziach), z którymi się pogodziłem

Miało być efektownie i jest. Strona działa prawie wszędzie. To „prawie” nie obejmuje malutkiego odsetka przeglądarek, tzn.:

  • stockowa przeglądarka starszych (<4.x) wersji Androida,
  • Opera Mini,
  • (zapewne) stare wersje IE – nie testowałem i nie zamierzam.

Mówi się: trudno. Poza tym idę za przykładem z góry. Google samo nawołuje do pójścia z duchem czasu i nie przejmowania się wsparciem dla naprawdę starych i niszowych przeglądarek.

Poprawki, retusze

Oczywiście jest jeszcze kilka drobnych rzeczy do zrobienia. Slajdery, o ile fajne, o tyle wymagają jeszcze stuprocentowego dostosowania do urządzeń mobilnych. Zapewne przyjdą też jeszcze drobne zmiany graficzne (jaśniejsze/ciemniejsze tła itp.).

Zostaw komentarz
Więcej wpisów
Komentarze
Komentarz